Pri pomyslení na to, že si potrebujete zaobstarať nejaké miesto na auto, budete musieť pracovať s priestorom, ktorý vám ponúka vaša záhrada. Drevená garáž je pre väčšinu ľudí veľkým luxusom, pretože nie každý má vhodné podmienky alebo dostatok priestoru, aby si ju mohol postaviť. Rodinný dom bez garáže alebo miesta, kde by ste si mohli odložiť auto, je skutočne veľmi nevýhodný. Avšak aj pri tomto obmedzení môžete nájsť nejakú inú alternatívu, ktorá vám pomôže s vytvorením vhodného miesta pre vaše auto.

Aké sú realizácie záhradnej stavby?

Možností máte hneď niekoľko, ktoré vám ponúkajú rovnaký úžitok ako klasická drevená garáž. Najčastejšie ide o prístrešok na auto, ktorý si môžete postaviť ako nejakú doplnkovú stavbu na záhrade. Na jeho realizáciu nepotrebujete toľko veľa materiálu, koľko by sa použilo na stavbu nejakej inej záhradnej stavby. Prístrešok na auto si však vyžaduje pevnú konštrukciu a základy, ktoré budú oporou pre celú prístavbu. Vyhraďte si tiež rovnú stavbu, kde bude vhodné prístrešok na auto postaviť.

Podľa čoho si môžete vybrať prístrešok?

Prístrešok na auto si môžete prispôsobiť podľa svojich vlastných potrieb, či už riešite jeho veľkosť, dizajn, farbu, materiál alebo tiež jeho umiestnenie. Pri veľkosti prístrešku je dôležité, aby mal dostatočné rozmery pre auto. Materiály na výstavbu môžete tiež nejako skombinovať alebo efektívne zladiť, ak nechcete zostať čisto pri drevenej stavbe. Veľkou výhodou prístrešku je aj to, že máte niekoľko možností jeho realizácie. Drevená garáž si vyžaduje profesionálnu ruku a odbornú prácu, zatiaľ čo prístrešok na auto môžete postaviť aj svojpomocne alebo si ho môžete kúpiť už zmontovaný. Prípadne si tiež môžete objednať prístrešok už podľa svojich predstáv.

Je stavba prístrešku náročná?

O náročnosti stavby zvyčajne rozhoduje výber materiálu, pretože samotná stavba nemusí byť naozaj ťažká. Ak sa rozhodnete zvládnuť stavbu sami, tak si budete môcť nájsť nejaký podrobný návod. Záleží však aj na tom, ako ste zruční.