Pokud vlastníte své webové stránky nebo internetový obchod, nejvíce vás jistě zajímá jejich návštěvnost. Ta je totiž hlavní cílem vašeho snažení. Pravděpodobně nestojíte o to, aby na váš web nikdo nechodil. Jak docílit vyšší návštěvnosti? Jít raději přes organické vyhledávání, nebo investovat do PPC kampaně?

Co je to organické vyhledávání?

Nejprve bychom si měli vysvětlit, co si lze představit pod organickým vyhledáváním. Znamená to, kolik lidí k vám na webové stránky zavítá přirozenou cestou jen po zadání zadaných klíčových slov a zobrazením vašeho webu ve vyhledávačích Google, Seznam a dalších. Uživatel k vám přijde na základě kliknutí na odkaz v SERP, což je výsledek vyhledávání.

Tento způsob je cenný hlavně z toho hlediska, že generovaní návštěvníci k vám na e-shop nebo webovou prezentaci přicházejí sami na základě vlastního zájmu. Aby byla organická návštěvnost co nejlepší, musíte mít dobře nastavené SEO neboli optimalizace webu pro vyhledávání. Je nutné tvořit kvalitní obsah, budovat odkazy, mít nastavený responzivní design a rychlé načítání webu.

Placená PPC reklama svépomocí, nebo raději od odborníků?

Protipólem organického vyhledávání je placená návštěvnost prostřednictvím PPC reklamy, kdy lidé se proklikem dostanou na váš web. Má to nesporné výhody, protože PPC kampaň lze přímo zacílit na potenciální klienty, sami si určíte výši rozpočtu na reklamu, ihned po spuštění máte měřitelné výsledky.

PPC reklamu si spravujete po registraci v PPC systému, nebo to necháte na specializované firmy, které se tomuto věnují a mají dostatek zkušeností ze svých předchozích činností. Při výběru vhodné firmy se můžete řídit také jejich referencemi nebo získanou certifikací, abyste si vybrali skutečného odborníka, který svou práci odvede na jedničku a vám přinese kýžený užitek a zisk.

Buďte vidět!