Ať už je to chata k pronájmu, rekreaci, zahrádkaření či dokonce na celoroční bydlení, v každém z případů jsou montovány chaty stále více v kurzu. Co z nich dělá takto dotazovány exteriérové ​​stavby? Jaké jsou výhody, které dřevěné montované chaty nabízejí?

Rychlost výstavby

Dřevěné montované chaty mají hned několik výhod. Častokrát se jim říká také chata na počkání. A to je právě jedním z nejčastějších důvodů, proč jsou v poslední době preferovány. Montované chaty se sice nedají postavit ihned a na počkání, ale ve skutečnosti dokáží vyrůst na vašem pozemku za velmi krátký čas. Rychlost výstavby je tedy první z výhod, která nejen šetří čas, ale i náklady na řízení stavby.

Široká nabídka

Další skvělou výhodou montovaných chat je široká současná nabídka. Na trhu existuje množství prodejců, kteří nabízejí montované chaty v různých provedeních, tvarech či velikostech. Tak nehrozí, že byste si s výběrem té správné chaty pro vás nevěděli rady. Ať už je vaší požadavkem dřevěná chata s podkrovím, jednopodlažní chata či chata s velkou terasou, s výběrem určitě nebudete mít problém. Současná nabídka montovaných staveb zahrnuje dokonce i zahradní domky, sezónní zahradní chatky či zateplené chaty, které je možné využívat celoročně. Například dřevěná chata s podkrovím je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí na zahradě či v rekreační oblasti vytvořit místo, na kterém se dá přespat či strávit léto. Dřevěná chata s podkrovím je také vhodnou volbou k pronájmu. Menší jednopodlažní chatka se zas skvěle hodí do zahrady jako pomocník při zahradničení ale i jako místo k odpočinku či posezení s rodinou nebo přáteli. Na výběr existuje skutečné velké množství různých druhů a typů montovaných chat. Můžete si koupit chatu o jedné místnosti, dvou či třípatrovou chatu, chatu s verandou ale i trámový či kulatinového srub.

Při výběru však nezapomínejte na kvalitu materiálů. Ověřte si, jaké materiály a výrobní postupy využívá prodejce, od kterého byste chtěli montovanou chatu koupit. Kvalita je totiž důležitá z hlediska odolnosti a následné trvanlivosti chaty.

Ekologická a úsporná stavba

Další výhodou, kterou dřevěné montované chaty disponují, je energetická úspornost. Dřevo má skvěle izolační vlastnosti a při srovnání s klasickou stavbou může dřevěná montovaná chata dosáhnout i dvoutřetinové úspory. Výhodou je i pevnost montovaných chat a jejich ekologická nezávadnost. Dřevostavby jsou obecně více šetrné k životnímu prostředí. Při jejich výstavbě je uhlíková stopa vypuštěných skleníkových plynů dokonce pozitivní. Vzhledem k přírodnímu materiálu, ze kterých se montované chaty vyrábějí, nabízejí příjemné klima, čistý vzduch a vytvářejí zdravé prostředí v interiéru. Kromě tepelné izolace mají dřevěné montované chaty i skvělé zvukové izolační vlastnosti. A je to právě klid a ticho, což je třeba při odpočinku v příjemném prostředí.

Dřevěné montované chaty jsou stále více populárními stavbami. Nejenže nabízejí skvělé místo k odpočinku a rekreaci, jsou navíc ekologické a časově nenáročné. Výhodné jsou i po finanční stránce, dnes jsou takové montované chaty dostupné téměř pro každého a můžete je stavět i bez povolení! Už během několika dnů můžete mít doma dřevěnou stavbu, která vám bude spolehlivě a dlouhodobě sloužit.